Jdi na obsah Jdi na menu
 


PETE Wentz

20. 12. 2008

Peter Wentz vyrostl ve Wilmette na předměstí Chicaga. Je nejstarší ze tří dětí a navštěvoval North Shore Country Day School, kde patřil do celostátního výběru fotbalistů. Po dokončení studia na střední škole v roce 1997 pokračoval ve studiu politologie na univerzitě DePaul. Skončil ale v prvním pololetí, jelikož už před nástupem na univerzitu váhal mezi váhal mezi školou a hudbou, která nakonec zvítězila.

Wentz byl úzce spjatý s chicagskou punkovou scénou, kde působil v několika kapelách například Arma Angelus, Yellow Road Priest, Racetraitor a v dalších relativně neznámých kapelách.

V roce 2001 založil společně s Joe Trohmanem a Patrickem Stumpem Fall Out Boy, později se ke kapele připojil i Andy Hurley. V roce 2004 odehrál poslední koncert za Arma Angelus, kde současně působil a začal se naplno věnovat Fall Out Boy.

V roce 2002 vydali Fall Out Boy první EP a brzy na to v roce 2003 svou první desku Fall Out Boy\'s Evening Out with Your Girlfriend. Kapela se v Chicagu rychle stala známou a Pete Wentz se stal jejím frontmanem.

Ke konci roku 2003 podepsali Fall Out Boy nahrávací smlouvu s Island Records, kde ji také vyšlo DVD a další EP.

V únoru 2005 se Pete pokusil o sebevraždu, vzal si příliš velkou dávku antidepresiv a následkem toho strávil týden v nemocnici. Později k této události řekl: Izoloval jsem se čím dál víc a víc. Čím víc jsem se vzdaloval, tím víc jsem všechno cítil. "Chtěl jsem zastavit mé myšlenky, už jsem nechtěl o ničem přemýšlet." Tento sebevražedný pokus poté i zhudebnil v písni 7 Minutes in Heaven (7 minut v nebi), která vyšla na albu From Under the Cork Tree.

Po této události se Wentz nastěhoval zpátky k rodičům.

From Under the Cork Tree vyšlo 3. května 2005 a dostalo se na deváté místo v americké hitparádě a v prvním týdnu se jej prodalo přes 70,000 kusů.

Pete na toto album napsal všechny texty a sám jej označil za děsivější a daleko lepší než jejich předešlá alba. V rozhovoru řekl: Chtěli jsme napsat a nahrát daleko vyvinutější hudbu. Název alba vymyslel také Wentz a nechal se inspirovat oblíbeným dětským příběhem O Ferdinandovi.

Důležité také v roce 2005 bylo jeho hledání nových talentů k nezávislým labelům přivedl taková hudební jména jako jsou nyní Panic! at the Disco nebo Gym Class Heroes.

V březnu 2006 obletěly internet snímky nahého Petera. Na oficiálních stránkách poté zveřejnil vyjádření, kde přiznal, že mu vykradli telefon. Poté řekl, že se prvních 24 hodin cítil opravdu hrozně, ale teď se tomu směje.

V únoru 2007 vydali Fall Out Boy své čtvrté řadové album nazvané Infinity on High, které se ale na internetu objevilo už několik týdnů před jeho vydáním, Wentz k tomuto incidentu řekl: "Chtěli jsme vám nabídnout desku, ale teď se cítíme hrozně zklamaní, chtěli jsme ji prezentovat jiným způsobem."

Na konci února se kapela dostala na titulní stránku Rolling Stone. Wentz mimo jiné mluvil i o incidentu s Patrickem Stumpem, který se stal během natáčení. Stump jej tehdy uhodil, když debatovali o textech na nové album.

Jeho manželkou a matkou jeho syna Bronxe Mowgliho je zpěvačka Ashee Simpson

Zajímavosti
- udělal hudbu pro epizodu nazvanou The Hills v seriálu Laguna Beach, který běží na MTV.
- byl dlouhé roky vegan společně se svým kolegou ze skupiny Andym Hurleyem.
- má tři psy, kteří se jmenují Hemingway, Marley a Pandora.
- 20.11.2008 se narodil Bronx Mowgli Wentz, Peteův a Ashlein syn

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář